Ozdravné pobyty v Jižních Čechách

Krátkodobé pětidenní pobyty vhodné pro děti od 6 do 10 let. 

Léto 2024

Místo konání:  Dobrá Voda u Českých Budějovic a její okolí 

Termín:            22. - 26. 7. 2024 

                                                                                                

Cena:                6.500,- Kč     

  • s možností prodloužení o 1 noc za příplatek 500,- Kč
  • s možností prodloužení - každý další den a noc 1000,- Kč

Doprava:         

  • vlastní
  • po dohodě možno zajistit společnou cestu autobusem přepravní společností Regiojet

Kapacita:    max. 8 dětí v jednom termínu - 2 místa volná


Ubytování v klidné části malebné Dobré Vody v nově zrekonstruovaném rodinném domě s dvorkem a uzavřenou zahradou, s fotbalovým a dětským hřištěm na dosah mimo frekventovanou komunikaci. Dům je rozdělen na dvě samostatné části, z nichž každá má svou kuchyňku, sprchový kout, WC a ložnice. V každé polovině domu spí v 1 pokoji 3 - 4 děti + ve vedlejším pokoji 1 dospělá osoba.

Cena zahrnuje: ubytování, 5 x celodenní stravování (snídaně, svačina, teplý oběd, svačina, večeře + 2. večeře a pitný režim po celý den), program včetně výtvarných pomůcek, pedagogický dozor 24 hodin denně.

Ozdravné pobyty jsou zaměřeny na vztah dětí k přírodě a ke všemu živému, co nás obklopuje.

Děti mají možnost samy si vyzkoušet péči o drobná domácí zvířata (kočky, zakrslé králíky a morče - všechna zvířátka jsou řádně očkována), tj. zajišťovat zvířatům pravidelně potravu a vodu, sušit a obracet seno, ale také si zvířátka pochovat, hladit, česat, podrbat...

Kromě malých zvířátek se děti setkají i s většími hospodářskými zvířaty (kozami, ovcemi, koňmi...) i zvířaty divokými (labutěmi, stádem daňků...) které mají možnost pozorovat.

Během pobytu se učíme rozpoznávat léčivé byliny a různé druhy ovocných stromů a keřů, v případě dostatečné úrody si zkoušíme uvařit i svou vlastní marmeládu.

Cílem ozdravných pobytů je umožnit dětem zdravý pohyb na čerstvém vzduchu v malebné jihočeské krajině, naučit děti samostatnosti a respektu vůči potřebám ostatních kamarádů, naučit je překonávat vlastní obavy z dočasného odloučení od rodiny, získat důvěru v sebe a svoje schopnosti.

Po celou dobu pobytu jsou děti obklopeny lesy a rybníky s možností vydovádět se na přilehlých hřištích.

Během pobytu je naplánována 2 x návštěva městské plovárny (vhodná pro děti všech věkových kategorií), v ostatních dnech možnost koupání v bazénu na dvorku. V případě počasí nevhodného ke koupání se nabízí možnosti výletů - do ZOO Hluboká nad Vltavou, na krytý bazén aj.

Děti jsou celodenně pod dozorem dvou zkušených lektorek, akreditovaných ministerstvem školství, z nichž je vždy jedna současně lektorkou plavání.

Naše dvě pomocné instruktorky ve věku 18 - 20 let mají na starost splnit dětem každé jejich přání :-). 

Ozdravné pobyty 2019

Ozdravné pobyty 2020


                        Ozdravné pobyty - 2021