Náš tým

Jsme týmem zkušených lektorek, které spojuje láska k dětem, k přírodě a k vodě. Spolupracujeme spolu již přes 10 let a ještě nás to neomrzelo :-)).

Jádrem naší činnosti jsou kurzy plavání pro děti. Plaveme s malými miminky, předškoláky, velkými dětmi a naučíme plavat nebo si jen zdokonalit svůj plavecký styl i dospělé.  Díky zkušenostem se závodním plaváním naučíme děti i dospělé postupně od prvního potápění, splývání na zádech a na břichu přes základní plavecké pohyby plavat všemi plaveckými způsoby (delfín, znak, prsa a kraul). Nedílnou součástí kurzů je samozřejmě také sebezáchrana.

Výuka je postavena na vzájemné důvěře a respektu. K našim malým i velkým klientům přistupujeme  laskavě, s porozuměním a s pochopením pro různé druhy obav a strachů, ale zároveň se zdravou přísností.

Nad rámec plaveckých kurzů pořádáme i oblíbené prázdninové aktivity pro děti s možností vyžití ve vodě. Jsou to oblíbené příměstské tábory s plaváním a krátkodobé ozdravné pobyty zaměřené na péči o drobná domácí zvířátka, na poznávání léčivých bylin, stromů a keřů, na vnímání krás a darů přírody, která nás obklopuje.

Děti jsou vedeny ke vzájemné spolupráci a ohleduplnosti, k respektu ke svým kamarádům i ke všemu ostatnímu živému i "neživému". Krátkodobými pobyty mimo domov umožňujeme dětem získávat dovednosti se zahradnickými pracemi, s přípravou ohýnku, ale také získávat své první zkušenosti s odloučením od svých nejbližších. To vše v rodinné atmosféře a v náruči krásné jihočeské přírody.

Preferujeme lidský a laskavý přístup, slušné chování, snažíme se o vytvoření pohody a radosti jak v bazénu tak i mimo něj. Nepořádáme co do počtu dětí akce příliš velké, jak ve vodě, tak i v jiných aktivitách upřednostňujeme menší kolektivy dětí, aby se každému z nich dostalo dostatečného dílu naší pozornosti.


Martina Šámalová

Pocházím z Českých Budějovic, téměř 30 let však bydlím v Praze. S vodou, plaváním a s bazény mám bohaté zkušenosti již od útlého dětství. Při běžné školní výuce plavání jsem byla vybrána do sportovní třídy, závodila za TJ Koh-i-noor, později se dostala do užšího výběru a stala se členkou Střediska vrcholového sportu mládeže a plavala za Rudou Hvězdu Brno. Prostě jsem plavala a plavala, každý den a po řadu let :-)

K malým dětem jsem měla vždy hodně blízko, ale nějakým "nedopatřením" jsem se ocitla na SEŠ
v Českých Budějovicích. Následovalo studium na VŠE Praha, po jeh zakončení jsem nastoupila do Komerční banky, kde jsem pracovala zhruba 10 let. Nejprve v oddělení zahraničních plateb, později v marketingu. To už byla práce tvořivější a tedy mému naturelu (neustále v pohybu) rozhodně bližší.

Po narození dcer Lucky a Kačky, které jako miminka zakoušely své první ponory pod hladinu v Baby klubu Kenny, jsem se pro plavání s dětmi nadchla natolik, že jsem absolvovala všechna potřebná školení a rekvalifikační kurzy a začala jsem se věnovat této práci tělem i duší :-).

Jako instruktorka jsem plavala nejprve pro různé plavecké kluby (Baby Klub Kenny, Modrý Tygřík, Pohoda...), poté jsem plavala několik let pro nově vznikající centrum Rehaklub Ďáblice. Zkušenosti jsem získávala také v oblasti plavání s dětmi s tělesným postižením (speciální školka Štíbrova, Praha 8) a příležitostně jsem vypomáhala kolegyním v plaveckých klubech Abeceda a Rafťáček. Od roku 2013 vedu své vlastní kurzy plavání v bazénech Prahy 8 a Prahy 3.

Přes cestu poněkud klikatou se mi nakonec podařilo propojit lásku k dětem s láskou k vodě, a jsem ráda, že mohu být ku prospěchu těm, kteří se chtějí naučit nebát se vody, nebo si se svým miminkem dopřávat jen chvilky ve dvou "tady a teď", anebo se prostě jen naučit dobře a hezky plavat. Radost a potěšení mých malých i větších svěřenců, jejich dovádění ve vodě i jejich narůstající plavecké pokroky a úspěchy jsou pro mne tou největší odměnou, radostí i motivací do dnů příštích.

Záliby a koníčky: rodina, děti, voda, příroda, fotografování všeho krásného, co nás
obklopuje, hudba (ZUŠ - smíšený pěvecký sbor MáTa)

Marcela Všetečková - Zahradníková

Původním povoláním učitelka mateřské školy, přes 10 let působila v Baby Clubu Kenny,  po dokončení navazujícího pedagogického studia pracuje jako vychovatelka na základní devítileté škole. 

Marcelka je velice moudrá, sympatická, veselá a srdečná žena se spoustou zkušeností a originálních nápadů :-) Pro její až neuvěřitelnou dětskou fantazii, do které se nechá snadno zlákat i dospělý, pro její laskavý smysl pro humor i pro spravedlivou přísnost ji děti doslova milují. Díky Marcelky neskutečné empatii vůči svému okolí, smyslu pro fair play a pro skvělou zábavu se každý tábor stává pohodovou záležitostí pro všechny zúčastněné.

Lucka

Studentka Gymnázia Na Pražačce. Velmi milá, sympatická a šikovná slečna. Zkušenosti v našem týmu a tedy i s prací s dětmi teprve získává. Na příměstském táboře se osvědčila jako velmi intuitivní, organizačně schopná a pracovitá síla. Děti si ji oblíbily pro její milou povahu. Lucka si děti získala i tím, že umí na dětské tvářičky namalovat čumáčky zvířátek, jaké se jim zlíbí, takže se poslední den tábora proměnil v takovou malou ZOO :-)

Záliby a koníčky: tvoření, malování, kreslení, hudba... milovnice marvelovek :-)

Lucy

Studentka Jihočeské Univerzity. V bazénech a s dětskými tábory prakticky vyrůstala, od svých 15. let pomáhá při organizaci i realizaci letních aktivit pro děti.

Zkušenosti s tábory má mnohaleté, s dětmi souzní a mají ji rády.

Záliby a koníčky: umění (ZUŠ - výtvarný obor), hudba, četba, voda,... zvířata, znalkyně
Harryho Pottera - prostě geek :)

Kačka

Studentka Gymnázia Ústavní. Stejně tak jako Lucy i Kačka s vodou a s malými táborníky vyrůstala. Pomáhá zejména při organizaci a realizaci letních aktivit pro děti spojených s plaváním.

Pro svoji srdečnou a otevřenou povahu je dětmi velmi oblíbená a vyhledávaná.

Záliby a koníčky: hudba (ZUŠ - kytara), líčení, voda.... fanynka seriálu Přátelé :-)

Vláďa

Zázemí a technická podpora, vždy ochotný pomoci s čímkoli a kdekoli. Jednou Vlk, jindy zase Mikuláš, ale také příležitostný sponzor :-) 

Záliby a koníčky: rocková muzika, hra na kytaru....